"Prečo práve moj tata?!....prečo?!"...a odpoveď neprichádza...

Autor: Michal Porubän | 29.10.2008 o 1:02 | Karma článku: 6,23 | Prečítané:  2223x

...a ani nikdy nepríde, pretože snáď ani BOH netuší, že "Prečo?!". Tie nevinné modre oči plné sĺz a nevýslovného bôľu sa ma to nemo spýtali dnes 1000 krát.....ústa to vyslovili s chvením, prehĺtajúc slanú slzu. Som bezmocný, šokovaný a hľadiac do tých očí absolútne neschopný a nekompetentný odpovedať..."Tak prečo si tá čierna zubatá vzala jej tatka, skoseného mrazivým a rýchlym infarktom bez akejkoľvek šance na záchranu?!"...no steny mlčia...a odpoveď neprichádza

Nechcem sa dostať do konfliktu spravodlivosti bytia či nebytia, či hesla "Všetko má svoj zmysel" alebo nebodaj robiť sudcu Božím mlynom. Chcem len jasnú a zmysluplnú odpoveď aby som ju mohol predostrieť tým modrým vyčítavým očiam staršej dcéry, aby som ňou trochu upokojil starostlivého syna, aby som ňou vedel utíšiť nevýslovnú bolesť duše jeho manželky, aby som vedel odpovedať na presne to isté "Prečo?!" keď vystúpi z lietadla (z GB)  jeho mladšia dcéra.

 Viem, že "volám" do prázdna a nik mi tú odpoveď nedá, neprídem na ňu systematicky ani schématicky, neexistuje pre ňu odvodenie, dedukcia, či štatistická metóda. Nie som ateista a verím, no nie vždy k nám ľuďom hrá BOH fér (nechcem tu teraz polemizovať o BOHU, o prvotnom hriechu, vyhnaní z raja, vine či treste, či o tom, že "všetko má svoj zmysel"...na to nech slúžia iné fóra a filozofujú iné erudované hlavy). Chcem len istú mieru transparentnosti od niekoho "zodpovedného" za to, že "Prečo...sa udialo to čo sa udialo?! Pocit bezmocnosti ostane a to čo sa stalo nebude možné vráťiť spiatky ...áno viem. Viem ale aj to, že keď dám ruku do ohňa, popálim sa...viem, že keď sa nedôkladne pripravím na písomku z matiky vyfasujem 4-ku, viem, že ak budem behať bosý môžem nachladnúť. Tak prečo aj tu život neponúka tú odpoveď?

Odišiel skvelý človek, človek s veľkým Č, náhle, ako blesk z jasného neba a dostane isto anjelske krídla, no mojím najvrúcnejším želaním je, aby som ráno, keď precitnem, nestál opäť pred otázkou tým modrých očí :"Prečo práve moj tata?!....prečo?!", ale aby sa tie krídla zmenili na pracovité ruky otca a objali svoju dcéru so slovami "Pretože to bol len zlý sen dcérenka!" Som tu...živý a zdravý!!!

Tak dobrú noc.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA SAMUELA MARCA

Kto by sa zaťažoval realitou, keď mu to premiér na facebooku vysvetlí? (píše Samo Marec)

Krajina potrebuje systém. Namiesto toho má klauna.


Už ste čítali?