Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť

Autor: Michal Porubän | 5.4.2020 o 17:49 | (upravené 6.4.2020 o 14:24) Karma článku: 11,28 | Prečítané:  10597x

Ozvite sa všetci z tretieho sektora ...prosím..ak ste dokázateľne od začiatku pandémie do 29.3 .2020 čokoľvek pre SR a národ urobili.Dajte link.,fotku, faktúru, čokoľvek,uverejníme a porovnáme s tvrdením poslanca Blahu.

Dňa 29.3.2020 pán poslanec za stranu SMER SD uverejnil na svojom platenom FB profile aj nasledovné:

"Vidíte ich niekde, ako pomáhajú starším ľuďom s nákupmi?!
Vidíte ich, ako dobrovoľnícky rozdávajú rúška?!
Vidíte ich, ako šijú rúška pred tých, čo nemajú?!
Vidíte ich akokoľvek pomáhať?! TRETÍ SEKTOR PRE SLOVENSKO V ČASE KRÍZY NEROBÍ ABSOLÚTNE NIČ!"

Naozaj je to tak? Naozaj?...nemám ilúziu o XY neziskovkách, ktoré 12 rokov aj SMER oficiálne podporoval a len cicali štát ...mnohé sú však potrebné a žiaľ, vlastne nahrádzajú funkciu štátu tam, kde zlyhal, kde zlyhalo sociálne cítenie SMERU SD...v nemocniciach, domovoch dôchodcov, u onkopacientov, u tých, čo potrebujú starostlivosť a na ktorých zabudli všetci okrem Boha a pár jednotlivcom, ktorí pomáhajú naozaj z 2 % príspevku a nezištne....Našiel som si 20 minút môjho času a poďme na voľne dostupné fakty k danému stavu, ešte pred 29.3.2020. Tie, ktoré tu neuvediem OZVITE sa prosím na email, rád blog upravím a updatnem o Vaše údaje a realitu.

Viete pán Blaha, niektoré organizácie neslúžia ako sr-očky SMERu za mafiánske výpalné, ale poskytujú pomoc bez propagácie a veľkého marketingu, neviditeľne, bezostyšne v duchu hesla "Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž mu rád, i celému svetu! Už dávno sa hovorí, že slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených pováh. (Jan Amos Komenský)  

Tak v skratke teda: ´V Bratislave, alebo podľa Pelleho (ktorý má 400 000 tis. EUR byt na Zuckermandli) v bubline SR pomáhajú rádové sestry a členovia:  https://www.facebook.com/pg/depaulslovensko/posts/?ref=page_internal alebo aj  https://www.adra.sk/

organizácia AMBRELLA ktora zastrešuje cca 18 neziskových organizácií:Dobrovoľníci v teréne - Podpora rizikových a ohrozených skupín - Vzdelávanie doma - Podpora detí a mladeže 

https://ambrela.org/spravy/koronavirus-a-aktivity-clenov-i-pozorovatelov-nasej-ambrely/

Slovenský Červený Kríž : https://www.teraz.sk/slovensko/socialne-mimovladne-neziskove-organi/455158-clanok.html 

Ďalšie: https://www.magna.org/sk/news/magna-pomaha-v-boji-proti-koronavirusu-na-slovensku-aj-vo-svojich-projektoch-po-celom-svete/

Človek v ohrození a ich aktivity: https://clovekvohrozeni.sk/koronavirus-a-clovek-v-neohrozeni/

Niečo aj pre marginalizované komunity: https://bratislavskykraj.sk/pomoc-romskym-komunitam/

Pomoc aj na východe kde podľa expreméra nič nie je :https://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:20200326TBB00145 plus https://www.topky.sk/cl/10/1876293/KORONAVIRUS-Rodinam-a-dochodcom-v-nudzi-chce-pomoct-iniciativa-Bude-to-dobre

.... toľko 20 minút hľadania pán poslanec Blaha...

Ďalšie veľmi rád doplním ak niekoho poznáte čitatelia. ...

Nuž, pán vedec Blaha, je jasné že vytvoriť kopu špiny a hejtu za hodinku ťukania do klávesnice na 2 A4 je ľahšie ako overiť si fakty. Je predsa ľahšie zas nájsť neexistujúceho nepriateľa, ktorý "nič nerobí" a rozvášniť ten dav ľudí v staršom veku aby šli na námestie a zvrhli túto liberálnu vládu (chvalabohu to je len Váš mokrý sen pán Blaha aj z "vajciamivremoske"). Ale je to smutný a chabý "výstrel" do vlastného chrbta, je to živenie nenávisti , ktorá je poháňaná len zlobou a nenaplnenými ambíciami (za toho predsedu ľudskoprávneho  výboru Vás nie a nie zvoliť - tu nájdete aj prečo je ohavné verejne pľuť na obete zločinného komunizmu http://www.szcpv.org/19/hanobenie.html )

Ja ako občan SR , ktorý poctivo platí dane a z ktorých ste tak štedro platený sa Vás verejne pýtam.

" Čo ste urobili Vy KONKRÉTNE od vypuknutia pandémie pre občanov SR?"

"Ako ste prispeli chorým, starým dôchodcom, zdravotníkom, hasičom, policajtom, ľuďom v prvej línii?"

........... NIČ.....NADA....NULA....ZERO......

Ste LÚZER za klávesnicou pán BLAHA.

P.S.:...tie rúška, s ktorými ste sa ostentatívne fotili na FB sú dielom Vašej pani manželky, jej patrí veľká vďaka. Zato Vy ste prototypom nadčloveka, bez kúska pokory k tomu ľudu ktorý tam oblbujete, typ revolucionára, ktorý rád poukazuje aké veľdiela napísal , aká nadbytosť sedí v NR SR zosmiešňujúc všetkých učiteľov, robotníkov, a onanujúc nad portrétmi Lenina, Husáka a Marxa.

Je smiešnosmutné , že ten šašo , ktorého tak často spomínate a nenávidíte, dal celý svoj plat do fondu , ktorý naozaj reálne bude pomáhať. 

Hanba nefackuje naneštastie, ale KARMA , tá si to ukladá, tehličku po tehličke. A bude to monštruózny pád toho veľdiela, ktoré tvoríte pán poslanec.

P.P.S.:: ...ešteže vraj Ste "najdemokratickejšie médium" na zemeguli...len škoda že tých 55 000 zmazaných komentov svedči o niečom inom  :) 

Update k 6.4.2020 po informáciách voľne dostupných najmä u p.Orlovského dopĺňam http://www.ucimenadialku.sk/?fbclid=IwAR2ixqukANpGlhVTVNs4oaOFBknKgWu5ocdV2tD_hCGKGN1Kv_mgFixIjPI

 a taktiež: https://mimovladky.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Jankovská povedala len toľko, čo musela

S týmto sa vyšetrovatelia neuspokoja.


Už ste čítali?